Pripravuje sa nová kniha ROCKOVÝ VÝCHOD. Buďte pri tom!

Autor: Robert Buček st | 23.3.2016 o 8:00 | Karma článku: 2,80 | Prečítané:  311x

Historicko-faktografická kniha by mala mapovať rockové dianie na východnom Slovensku. Keďže ide o veľmi rozsiahlu problematiku, vymedzil som predmetný záujem na obdobie od konca 50. rokov, cez obdobie Zlatého veku bigbítu...

Historicko-faktografická kniha by mala mapovať rockové dianie na východnom Slovensku. Keďže ide o veľmi rozsiahlu problematiku, vymedzil som predmetný záujem na obdobie od konca 50. rokov, cez obdobie Zlatého veku bigbítu 60. rokov až do konca 90. rokov. Po tomto období s nástupom internetu je rocková hudba východoslovenských interpretov dostatočne obsiahnutá na webových stránkach, preto by bolo zapodievať sa ňou v knižnej forme zbytočné. Kniha bude mať faktograficko-historický charakter a mala by byť akýmsi protipólom, ale zároveň aj doplnením publikácie Rocková Bratislava (Slovart 2013).
 

Pozdravujem Vás milí priatelia! Po dlhom zvážení som sa rozhodol napísať a vydať knihu so zatiaľ pracovným názvom ROCKOVÝ VÝCHOD, ktorá by mapovala rockové dianie na východnom Slovensku. Keďže ide o veľmi rozsiahlu problematiku, vymedzil som predmetný záujem na obdobie od konca 50. rokov, cez obdobie Zlatého veku bigbítu 60. rokov až do konca 90. rokov. Po tomto období s nástupom internetu je rocková hudba východoslovenských interpretov dostatočne obsiahnutá na webových stránkach, preto by bolo zapodievať sa ňou v knižnej forme zbytočné. Kniha bude mať faktograficko-historický charakter a mala by byť akýmsi protipólom, ale zároveň aj doplnením publikácie Rocková Bratislava (Slovart 2013).

V prvej etape potrebujem okrem svojho vlastného archívu nazhromaždiť čo najviac faktografických údajov a fotografických materiálov a to nielen obrázky interpretov a skupín, ale aj dobové články z novín a časopisov, plagáty, etikety platní a ďalší dostupný materiál, ktorý by bol pre čitateľov interesantný a zároveň poučný.

Preto sa obraciam na Vás, milí moji priatelia bigbítovej a rockovej hudby na východnom Slovensku, aby ste aj Vy dopomohli ako spolutvorcovia tejto publikácii svojimi poznatkami, ale hlavne a predovšetkým spomínaným obrazovým materiálom.

Knižka bude obsahovať rozsiahle prílohy so zoznamom skupín, hudobníkov a diskografiou. Preto neváhajte, vytiahnite staré archívy a podeľte sa ich obsahom s čitateľmi, aby práve Vaše meno či kapela v publikácii nechýbali.

Ak si myslíte, že by ste v knižke nemali chýbať, zaregistrujte sa.Ak si myslíte, že by ste v knižke nemali chýbať, zaregistrujte sa.

Všetky informácie, a obrazové materiály môžete zasielať na e-mail: popmuzeum@gmail.com, v prípade väčších súborov, využite prosím úložiská ako uloz.to prípadne uschovna.sk. Ak budete skenovať nejaké fotografie, majte na mysli, že tie musia byť v tlačovej kvalite, takže si nastavte skener aspoň na rozlíšenie 300dpi (ideálne na 600 dpi). Taktiež môžete svoje archívy zapožičať na nahliadnutie, rád za Vami pricestujem, prípadne ich môžete poslať aj poštou (poštová adresa iba na vyžiadanie e-mailom!), každá položka Vám bude poctivo vrátená. Samozrejme, nezabudnite pridať popis fotografie a jej autora. Akékoľvek ďalšie informácie sa dozviete na už spomínanom e-maily: popmuzeum@gmail.com, kde Vám s ochotou poskytnem aj telefónne číslo, resp. na webových stránkach:

http://rockovy-vychod.estranky.sk
https://www.facebook.com/rockovyvychod

Verím vo Vašu ústretovosť, ktorá odjakživa sprevádzala dobrých ľudí so spoločným záujmom v rockovej hudbe, a že s Vašou pomocou vznikne unikátne a jedinečné dielo, s trvalou historickou hodnotou, ktoré zveční vymedzené obdobie východoslovenskej rockovej muziky.

Vopred Vám ďakujem a zostávam s úctivým pozdravom.

Robert Buček

 

Registrácia interpretov, hudobníkov, skupín a klubov

Ak sa chcete zaregistrovať (resp. pripomenúť, doplniť možno neznáme údaje o Vás) ako interpret, hudobník, manažér, DJ, klub alebo iná dôležitá osoba rockového diania na východnom Slovensku, môžete to urobiť:

Vyplnením on-line formulára: http://www.survio.com/survey/d/R3A3X1W5R3L4X8O1K
Vyplnením príslušného formulára a odoslaním ho na e-mail: popmuzeum@gmail.com
Formulár pre interpretov a hudobníkov
Formulár pre skupiny
Formulár pre kluby a kultúrne stánky

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako som zariadil, že prestali predávať Zem a vek

Prečo by slušné firmy mali zaujať jasný postoj.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?